Vítejte na mých stránkách!

Jmenuji se Nikola Kotalová. Jsem psycholožka ve zdravotnictví, ve specializační přípravě oboru klinické psychologie. Také jsem krizová interventka a mám za sebou psychoterapeutický výcvik (PCA).

V rámci dvou na sebe navazujících mateřských dovolených jsem se rozhodla zrealizovat některé své tvůrčí nápady.

V době, kdy se ještě nemohu plně vrátit do své běžné práce, jsem se rozhodla začít s motivačními a edukačními podcasty, videi a blogem.

Jednak právě z důvodu, že na plný návrat do práce to ještě není, ale chci se už zabývat něčím smysluplným, co si mohu časově poskládat podle sebe.

Jednak chci, aby naše dcery doma odmalička vnímaly, že je důležité dělat to, co je baví a naplňuje. A že je nesmysl s něčím nezačít jen proto, že se stydí nebo mají strach.

Ráda bych, aby obě mé dcery věděly, že mohou v jakékoliv fázi svého života začít s novým projektem nebo cílem a že nikdy není pozdě na životní změny.

Tvorba podcastů mě nesmírně baví od počátku celého procesu, kdy skládám seznam hostů a případných témat, oslovuji hosty, domlouváme obsah, formu, čas a místo natáčení, přes tvorbu osnovy k rozhovoru, přípravu k rozhovoru, samotné natáčení až po střih, který si dělám sama, případné úpravy zvuku, hudby, vkládání textu, poznámek, až po konečnou editaci a vydání. Ve chvíli, kdy epizodu vydám, mám radost, že je součástí osvěty, motivuje, edukuje, destigmatizuje.

Za necelé dva roky se okolo mě vytvořil neformální tým lidí, kteří mi pomáhají, pokud jim to kapacita dovolí. O design se stará Jana Zvěřinová, IT podporu, věci okolo webu, zvuku, fotek apod. sdílí společně Ing. Ladislav Kotal, Pavel Fryč a Lukáš Jeřábek. Kameru u živých natáčení obsluhuje Pavel Fryč. Dobrovolnice, která mi mixuje krátké hudební podkresy k ukázkám na sociální sítě je Eliška Olachová. Feedback ohledně obsahu podcastů mi nabízí Ing. Andrea Prusková a Mgr. Veronika Krajnáková. K seriálu Dost dobrý mámy je metodicky nápomocná Mgr. Lenka Štěpánková, PhD. Všem zde velmi děkuji za příjemnou neformální spolupráci, protože bez vás by to už teď zkrátka ani nešlo!

Také začínám na neformální úrovni spolupracovat s dalšími nadšenci, kteří mají podobnou životní filozofii jako já. Tedy kladou důraz na vnitřní motivaci, vzdělávání, seberozvoj a podnikají kroky k osvětě a destigmatizaci skrz vlastní tvorbu. Ty najdete v záložce PARTNEŘI.

Více o obsahu čtyřech podcastových formátů, které tvořím najdete v záložce O PODCASTU.

Užijte si podcasty, videa i blog a pokud se vám budou líbit, dejte prosím ODBĚR, zvoneček a šiřte prosím dál! DĚKUJI.

S přáním poklidných dnů

Mgr. Nikola Kotalová