Vítejte na mých stránkách!

Jmenuji se Nikola Kotalová. Jsem psycholožka ve zdravotnictví v oboru klinické psychologie. V rámci dvou na sebe navazujících mateřských dovolených jsem se rozhodla zrealizovat některé své tvůrčí nápady.

V době, kdy se ještě nemohu a nechci vrátit plně do své běžné práce, protože se chci věnovat svým dvěma malým dcerám, jsem se rozhodla začít s podcasty, videi a blogem.

Jednak právě z důvodu, že na plný návrat do práce to ještě není, ale chci se už zabývat něčím smysluplným, co si mohu časově poskládat podle sebe.

Jednak chci, aby naše dcery doma odmalička vnímaly, že je důležité dělat to, co je baví a naplňuje. A že je nesmysl s něčím nezačít jen proto, že se stydí nebo mají strach.

Ráda bych, aby obě mé dcery věděly, že mohou v jakékoliv fázi svého života začít s novým projektem nebo cílem a že nikdy není pozdě na životní změny.

Mé podcasty a videa by měly být zaměřeny na hosty, kteří dělají co milují, vkládají do toho všechny své snahy a doslova žijí svým posláním. Ačkoliv neměli svou cestu třeba úplně ideální.

Vlastně toto je téma samo o sobě. Cesta mých hostů, která nebyla vždy přímočará, museli během ní zdolat řadu překážek a přesto se nenechali odradit. Vydrželi a dnes jsou za to rádi.

Zatím mám na seznamu dlouhou řádku jmen. Ať už jsou to lidé, kteří zůstali u svého prvního oboru, do kterého se zamilovali na první dobrou, nebo se v polovině života rozhodli zabývat něčím úplně jiným.

Jejich společnými vlastnostmi jsou houževnatost, vytrvalost, odhodlání a otevřená mysl. A jak uslyšíte také neutuchající optimismus a pozitivní naladění, ikdyby okolo trakaře padaly.

Pokud mé snahy zaujmou i někoho z Vás, přinesou Vám inspiraci, motivaci nebo nové informace, bude to příjemný bonus. A budu moc ráda!

Užijte si podcasty, videa i blog a pokud se vám budou líbit, dejte prosím odběr!

S přáním poklidných dnů

v této náročné době

Mgr. Nikola Kotalová